KTO SOM?

…volám sa Barbora a od malička ma najviac bavila starostlivosť o deti - čím menšie, tým lepšie. Vždy keď sa dalo, nejaké bábo som si na chvíľu požičala 😊. Chcela som byť novorodeneckou sestrou alebo pôrodnou asistentkou ale nevedela som, čo vlastne práca pôrodnej asistentky obnáša. Osud chcel inak a nakoniec som skončila vysokú školu v odbore genetika. Odpracovala som si dva roky a tým sa moja kariéra genetičky skončila. Stala som sa mamou dvoch detí a tie ma znovu priviedli k tomu, pre čo som sa narodila.

S vekom a vlastnými skúsenosťami z pôrodov som si svoj záujem o bábätká rozšírila o tehotenstvo a pôrod samotný. Na vlastnej koži som si zažila, aké je dôležité sa na toto, síce krásne, ale aj veľmi náročné obdobie pripraviť. Zistila som, ako môže nedostatok pomoci a dostupných relevantných informácií spôsobiť rany na tele aj na duši. A naopak, ako môže podpora, ľudskosť a vedomosti pomôcť k tomu, aby bolo tehotenstvo, pôrod a šestonedelie obdobím, z ktorého môže žena čerpať energiu a sebavedomie ešte dlho po ňom.

Aby som si začala plniť svoje sny, absolvovala som kurz u o.z. Slovenské duly a keďže dojčenie je neoddeliteľnou súčasťou materstva, stala som sa tiež certifikovanou laktačnou konzultantkou Inštitútu pre podporu dojčenia. Pre komplexnejšiu starostlivosť o tehotné ženy som absolvovala tiež kurz fitness trénera prvého stupňa a nadstavbové kurzy cvičenia pre tehotné a po pôrode na Slovensku aj v Čechách.

Neustále sa vzdelávam, aby som mohla ponúknuť ženám a ich rodinám pestrú a kvalitnú starostlivosť. Témy mojich absolvovaných kurzov sú napríklad práca s šatkou rebozo, starostlivosť a popôrodné poranenia, panvové dno alebo diastáza....a na ďalšie sa už teším!